niedziela, 8 marca 2009

Po konferencji 4Developers

W ostatnią sobotę odbyła się konferencja 4Developers. Szersze relacje zamieścił Jacek Laskowski oraz Marek Kliś. Do przerwy świetne prezentacje Adam Biena (EJB 3.1 - Killing The Top Eleven Myths, Tales and Biases), Neala Forda (The Productive Programmer: Mechanics) oraz prezentacje, które przynajmniej dla mnie były trochę mniej interesujące, aczkolwiek ciekawe: Flex and Java Integration (Corneliu Vasile Creanga) oraz Sun Spot (Paweł Bachara).
Po przerwie - Java Underground (rewelacja) oraz niezwykle ciekawy i dobrze poprowadzony wykład sponsorowany (Tomasz Skutnik - Wielojęzykowość w aplikacjach J2EE). Po tej serii wykładów opuszczamy z Markiem ścieżkę Java żeby posłuchać co nieco na temat Scali w wykonaniu Teda Newarda. Na koniec prezentacja Jacka Laskowskiego pt.: Zwinne i lekkie aplikacje webowe w Javie z Groovy, Grails i Project Zero, którą poprowadził z niezwykłym rozmachem :)
Pozostało losowanie dodatkowych upominków, które również odbyło się z odpowiednim rozmachem ;) (dziękuję Jackowi za wylosowanie) i można wracać.
Na A4 śnieżyca godna stycznia, a nie marca. Na szczęście GeeCon jest w maju :)

Brak komentarzy: